Panele fotowoltaiczne

Wbrew pozorom ta technologia jest znana prawie wszystkim – można nawet z pewnością stwierdzić, że każdy trzymał w rękach panele fotowoltaiczne. Otóż wykorzystywane są one w kalkulatorach, choć rodzaj ogniw krzemowych, z których są wykonane, jest inny od tych spotykanych w systemach zasilających obiekt mieszkalny.

W zegarkach lub kalkulatorach stosowane są ogniwa amorficzne (z krzemu amorficznego), podczas gdy instalacje fotowoltaiczne wykorzystują ogniwa poli- lub monokrystaliczne. Jednakże zasada działania pozostaje taka sama.

Aby zapewnić panelom poprawne działanie, istotne jest ich prawidłowe zamontowanie. Należy uwzględnić nie tylko ich właściwe położenie względem stron świata, ale również kąt nachylenia. Najlepsze warunki nasłonecznienia osiąga się poprzez skierowanie elementów na południe pod kątem 45°. Doskonałym miejscem jest dach obiektu, który jest rzadko narażony na cień, a także zazwyczaj posiada już odpowiedni kąt, zmniejszając liczbę komponentów montażowych. Solar-Time świadczy usługi na terenie województwa mazowieckiego, w tym w Warszawie.