Czy to się opłaca?

Czy w Polsce opłaca się inwestować w instalacje fotowoltaiczne?

Jest to jak najbardziej opłacalne. Mało kto wie, że nasłonecznienie w Polsce jest na porównywalnym poziomie jak w Czechach, Holandii czy też Niemczech. W krajach tych od lat korzystanie z darmowej energii Słońca jest czymś zupełnie naturalnym. Słońce stanowi ogromne źródło energii, które może stać się doskonałą alternatywą dla prądu wytwarzanego w elektrowniach.

W polskich warunkach nasłonecznienia można uzyskać w skali roku nawet 1000kWh z każdego 1kWp zainstalowanej instalacji fotowoltaicznej. Właściwie dobrana inwestycja będzie zatem stanowiła czynnik ograniczający koszty korzystania z energii elektrycznej. Należy jednak pamiętać, że na jej efektywność wpływ ma stopień naświetlenia paneli. Z tego powodu bardzo ważne, by umieścić je na odpowiedniej płaszczyźnie. Chcąc wybrać najlepszą z możliwych opcji, warto skorzystać z usług naszej warszawskiej firmy. Jeszcze przed podjęciem przez Państwa ostatecznej decyzji, nasi technicy przyjadą we wskazane miejsce i oszacują, czy nasłonecznienie jest wystarczające, by inwestycja była opłacalna.

Instalacje fotowoltaiczne sprawdzają się w naszych warunkach klimatycznych i każdego roku trafiają na kolejne dachy lub inne powierzchnie. Dzieje się tak dlatego, że umożliwiają one uniezależnienie się od nieustanne drożejącej energii dostarczanej przez elektrownie.

Od 2019 roku opłacalności inwestycji w instalacje fotowoltaiczne podnosi dodatkowo Ulga Termomodernizacyjna wprowadzona Ustawą z dnia 30 listopada 2018r. Pozwala ona odliczyć od dochodu nawet do 53000 zł kosztu wykonania instalacji PV.

Przewaga energii odnawialnych

Czysta energia

Energia słoneczna to obecnie najczystsza forma energii.

Łatwa instalacja

Montaż instalacji trwa zaledwie 1 dzień

Tania eksploatacja

Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga regularnego kosztownego serwisowania i jest praktycznie bezawaryjna

Długa żywotność

Moduły fotowoltaiczne mają aż 15 lat gwarancji!!

Certyfikowani dostawcy

Współpracujemy tylko z zaufanymi europejskimi producentami posiadającymi odpowiednie certyfikaty

Magazynowanie energii

Istnieje możliwość magazynowania dodatkowo wytworzonej energii