Dofinansowania na fotowoltaikę

Korzystanie z instalacji fotowoltaicznych wiąże się ze znacznymi oszczędnościami, które pozwalają na zmniejszenie kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej. Nadmiar energii jest kierowany do sieci krajowej i może być odebrany w dowolnym momencie, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu, środki zainwestowane w instalację systemu szybko się zwracają.

Pozyskanie ekologicznej energii w Polsce wygląda znacznie gorzej niż w innych krajach Unii Europejskiej, dlatego nasz kraj musi do 2020, zwiększyć jej udział w bilansie energetycznym do co najmniej 15%. Rząd chce zrealizować ten cel, dlatego powstają różnego rodzaju programy, które mają na celu uczynić korzystanie z ekologicznej energii jeszcze bardziej opłacalnym i powszechniejszym.

Możemy wśród nich wyróżnić programy ogólnokrajowe takiej jak „Czyste Powietrze” dzięki któremu możemy uzyskać preferencyjną pożyczkę z dofinansowaniem w kwocie nawet do 30.000zł

Poza programami ogólnokrajowymi istnieją również lokalne źródła finansowania pozwalające znacząco skrócić czas amortyzacji inwestycji. W zależności od Miasta / Gminy w jakiej mieszkamy, możemy nawet do 15.000 zł dotacji na wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

Na terenie województwa mazowieckiego są miasta, w których osoba prywatna, wspólnota mieszkaniowa, osoba prawna oraz przedsiębiorca możne uzyskać dofinansowanie pokrywające nawet 40% kosztów związanych z instalacją źródeł energii odnawialnej. W przypadku osób prywatnych, kwota może wynosić maksymalnie 15 000 zł. Pieniądze mogą być wykorzystane zarówno na zakup urządzeń, jak i ich montaż. Należy pamiętać, że dofinansowania nie są udzielane na inwestycje, które zostały już rozpoczęte. Cały proces należy rozpocząć od zebrania niezbędnych dokumentów i złożenia ich w odpowiednim urzędzie.

Dodatkową zachętą do inwestowania w zieloną energię ze słońca jest również wprowadzona w 2019 roku Rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju możliwość odliczenia od podstawy podatku dochodowego wydatków na zakup i montaż ogniw fotowoltaiczny wraz z osprzętem w kwocie nawet do 53.000zł.

Rozporządzenie to pozwala obniżyć fizyczny koszt instalacji o nawet 20%

 Nasza firma świadczy kompleksowe usługi, zawierające projekt, montaż, instalację, jak i pomoc w skompletowaniu dokumentów niezbędnych do uzyskania dofinansowania lub preferencyjnego kredytu na system fotowoltaiczny na terenie Warszawy jak również sąsiednich miejscowości takich jak Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, czy też Grójca.

Chcąc otrzymać konkretne rozwiązanie wystarczy się z nami skontaktować, my oszacujemy potencjał energetyczny wskazanej powierzchni i zaproponujemy najlepsze rozwiązania dla wskazanej nieruchomości . Spośród kilku przygotowanych przez nas propozycji, będziesz mógł wybrać tę, która najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom.