Dofinansowania na fotowoltaikę

Korzystanie z instalacji fotowoltaicznych wiąże się ze znacznymi oszczędnościami, które pozwalają na zmniejszenie kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej. Nadmiar energii jest kierowany do sieci krajowej i może być odebrany, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu, środki zainwestowane w instalację systemu szybko się zwracają.

Obecnie dostępne są źródła finansowania pozwalające znacząco skrócić czas amortyzacji inwestycji. Nie każdy jest jednak w stanie samodzielnie sfinansować montaż systemu fotowoltaicznego. Całe szczęście dostępne są dotacje, dzięki którym zainwestujesz w przyszłość i odbierzesz nawet do 15.000 zł dofinansowania!

Pozyskanie ekologicznej energii w Polsce wygląda znacznie gorzej niż w innych krajach Unii Europejskiej, dlatego nasz kraj musi do 2020, zwiększyć jej udział w bilansie energetycznym do co najmniej 15%. Rząd chce zrealizować ten cel, dlatego powstają różnego rodzaju programy, które mają na celu uczynić korzystanie z ekologicznej energii bardziej opłacalnym i powszechniejszym.

Obecnie osoba prywatna, wspólnota mieszkaniowa, osoba prawna oraz przedsiębiorca możne uzyskać dofinansowanie pokrywające nawet 40% kosztów związanych z instalacją źródeł energii odnawialnej. W przypadku osób prywatnych, kwota może wynosić maksymalnie 15 000 zł. Pieniądze mogą być wykorzystane zarówno na zakup urządzeń, jak i ich montaż. Należy pamiętać, że dofinansowania nie są udzielane na inwestycje, które zostały już rozpoczęte.

Dlatego cały proces należy rozpocząć od zebrania niezbędnych dokumentów i złożenia ich w Biurze Ochrony Środowiska. Dopiero po otrzymaniu dotacji można przystąpić do realizacji inwestycji. Nasza firma świadczy kompleksowe usługi, zawierające projekt, montaż, instalację, jak i pomoc w skompletowaniu dokumentów niezbędnych do uzyskania dofinansowania na system fotowoltaiczny na terenie Warszawy.

Chcąc otrzymać konkretne rozwiązanie wystarczy się z nami skontaktować, my oszacujemy potencjał energetyczny wskazanej powierzchni i zaproponujemy najlepsze rozwiązania dla danego miejsca. Spośród kilku przygotowanych przez nas propozycji, będziesz mógł wybrać tę, która najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom.